Електричні пожежі
Пожежі, пов'язані з електроприладами, розетками або шнурами, відрізняються від інших пожеж. Оскільки вода проводить електричний струм, обливання водою електричного вогню може призвести до його розростання. Дотримуйтесь сімейного Плану дій на випадок надзвичайної ситуації. Якщо у вашій родині його немає, ось що потрібно робити:
- НІКОЛИ не використовуйте воду на електричному вогні.
- Негайно повідомте дорослих. Якщо пожежу можна безпечно загасити, дорослий повинен скористатися відповідним хімічним вогнегасником.
- Якщо пожежу не вдається безпечно загасити, вийдіть з будинку і НЕ повертайтеся всередину.
- Зателефонуйте за номером 911 і скажіть, що у вас пожежа. Назвіть свою адресу, якщо вас попросять.
Електрошок
Якщо когось вдарило струмом, є ймовірність, що він все ще перебуває в контакті з джерелом електрики. Не робіть НЕ торкатися людини або чогось, до чого вона торкається. Ви можете стати частиною шляху електричного струму і бути ураженими або навіть убитими! Зробіть ці три кроки:
- Зателефонуйте 911 і скажіть, що це нещасний випадок з електрикою. Назвіть свою адресу, якщо вас попросять.
- Попередьте дорослих. Якщо потерпілий не контактує з джерелом електрики і ви впевнені, що йому не загрожує небезпека, попросіть дорослого надати першу допомогу при ураженні електричним струмом. Це може включати штучне дихання.
- Не торкайтеся опіків, не розривайте пухирі та не знімайте обгорілий одяг. Електричний струм може спричинити опіки всередині тіла, тому обов'язково зверніться до лікаря.
Зруйновані лінії електропередач
Підбиті лінії електропередач можуть поранити або вбити вас, навіть якщо вони не іскрять і не гудуть. Якщо ви побачили обірвану лінію електропередач, тримайтеся від неї якнайдалі. Не підходьте навіть близько до того, що торкається лінії, наприклад, до дерева, паркану, автомобіля тощо. Попросіть когось із дорослих зателефонувати за номером 911 і повідомити про обрив лінії електропередач.

Якщо лінія електропередач торкнулася вашого автомобіля
Якщо ви перебуваєте в машині, коли лінія електропередач падає на нього, ЗАЛИШАТИСЯ В МАШИНІ.
- Попередьте інших людей триматися подалі. Попросіть їх зателефонувати за номером 911 та до місцевої служби порятунку.
- Залишайтеся там до прибуття рятувальників. У машині ви в більшій безпеці.
- Якщо ви змушені покинути автомобіль через пожежу або іншу небезпеку, НЕ ВИХОДЬТЕ з машини. Якщо ви доторкнетеся до автомобіля і землі одночасно, вас вдарить струмом. Замість цього відстрибніть від автомобіля так, щоб жодна частина вас не торкнулася машини і землі одночасно. Приземліться, поставивши ноги разом, і відійдіть, тримаючи обидві ноги на землі.
- Не намагайтеся допомогти комусь з машини, стоячи на землі. Якщо ви це зробите, ви станете шляхом для електрики і можете бути травмовані або вбиті!
Після того, як ви вистрибнете з машини, на яку впала лінія електропередач, небезпека може ще не закінчитися. Електрика може розтікатися по землі по колу від будь-якої обірваної лінії. Напруга напруга падає, коли ви віддаляєтесь від точки дотику. Якщо одна частина вашого тіла торкається зони високої напруги, а інша - зони низької напруги, ви станете провідником електрики. Ось чому вам слід відходити від лінії електропередач, тримаючи ноги ближче один до одного.
Перебої в електропостачанні
Попросіть батьків або дорослого, якому ви довіряєте, допомогти вам скласти комплект безпеки. Покладіть наведені нижче предмети до свого набору, щоб ваша сім'я почувалася комфортно під час відключення електроенергії. Замінюйте батарейки, продукти харчування та воду раз на рік. Переконайтеся, що всі члени вашої родини знають, де зберігається комплект.
- Ліхтарики
- Радіо на батарейках
- Додаткові батарейки для ліхтариків і радіо
- Триденний запас бутильованої води
- Консерви та сушені продукти
- Ручний консервний ніж
- Ковдри
- Засоби для надання першої медичної допомоги
Чи знаєте ви, що робити під час відключення електроенергії? Роздрукуйте цей чек-лист з безпеки під час відключення електроенергії і зберігайте його у зручному місці, щоб ви могли легко знайти його, якщо вимкнеться електрика.
Блискавка
Якщо гроза наближається або триває, залишайтеся в приміщенні. Блискавка може проникати крізь дроти і труби, тому тримайтеся подалі від вікон, електропроводки та сантехніки. Залишайтеся в приміщенні протягом 30 хвилин або більше після того, як почуєте останній грім.
Якщо ви перебуваєте на вулиці під час шторму, зайдіть у приміщення. У закритому приміщенні ви в найбільшій безпеці.
Якщо ви не можете потрапити всередину:
- Сядьте в машину з твердим дахом, а не у відкритий автомобіль. Закрийте вікна.
- Уникайте дерев, високих предметів і всього металевого, наприклад, флагштоків, металевих трибун, ключок для гольфу, високих освітлювальних стовпів тощо.
- Уникайте річок, озер і басейнів. Якщо ви плаваєте на човні, прямуйте до берега.
- Уникайте широких відкритих ділянок, у тому числі спортивних майданчиків.
- Якщо ви не можете уникнути відкритого простору, присядьте низько до землі, зібравши стопи, п'яти і коліна разом. Тримайте голову нахиленою, а руки закритими над вухами.