Подивіться вгору та безпека ліній електропередач під напругою

Контакт з повітряною лінією електропередач може коштувати вам життя.

Повітряні лінії електропередач не ізольовані, тому якщо ви доторкнетеся до них тілом, обладнанням або інструментами, ви або хтось, з ким ви працюєте, можете загинути. Кожен, хто працює поблизу ліній електропередач, наражається на небезпеку, незалежно від того, чи ви працюєте з важким обладнанням, чи використовуєте драбини та ручні інструменти. Ви повинні працювати безпечно, щоб захистити себе, свою команду та громадськість.

Слідкуйте за лініями електропередач:

  • Уважно шукайте повітряні лінії електропередач, стовпи та дроти. Умови можуть легко змінюватися, тому часто перевіряйте місцевість.
  • Шукайте лінії, які можуть бути приховані від очей деревами або будівлями. Якщо ви підозрюєте наявність прихованих ліній електропередач, поговоріть про свої побоювання з комунальною компанією, інспекторами та досвідченими колегами.

Попередьте інших про лінії електропередач під час інструктажу перед початком роботи. Переконайтеся, що всі на будівельному майданчику знають розташування найближчих повітряних ліній електропередач. Незалежно від того, чи працюють вони з важким обладнанням, чи використовують ручні інструменти, чи піднімаються по драбині, всі працівники на майданчику повинні знати про лінії електропередач.

Припустимо, що всі лінії знаходяться під напругою і є потенційно небезпечними. Сюди відносяться службові дроти, які проходять від стовпів до будівель.

Перед початком будь-яких робіт знайдіть час, щоб уважно оглянути робочу ділянку на предмет наявності повітряних комунікацій.

Будівельники оглядають майданчик

Шокуючий факт:
Майже 200 будівельників гинуть щороку в США від контакту з електричним струмом, що є п'ятою причиною смерті на робочому місці. Прямий або непрямий контакт з лініями електропередач є найпоширенішою причиною ураження електричним струмом, згідно з даними Управління з охорони праці та здоров'я.

Під час роботи з драбинами або довгими інструментами тримайтесяна відстані не менше 10 футів від повітряних ліній електропередач напругою до 50 кВ.

Коли в будівництві використовуються крани та вишки, тримайте стрілу крана та вантаж на відстані не менше 20 футів від ліній до 350 кВ та 50 футів від ліній напругою понад 350 кВ, але не більше 1 000 кВ. Завжди вважайте, що лінія знаходиться під напругою, і не наближайтеся до неї, доки не отримаєте підтвердження від SMUD, що лінію знеструмлено. Якщо напруга невідома, зв'яжіться з SMUD до початку робіт.

Зі збільшенням напруги збільшуються і відстані між елементами. Зверніться до SMUD, щоб перевірити напругу в мережі, якщо це необхідно, і ознайомтеся з правилами OSHA за адресою www.osha.gov щодо конкретних вимог до відстані.

Чітко позначте межі. Використовуйте стрічку, знаки або барикади, щоб тримати працівників і техніку на необхідній відстані.

Якщо у вас є сумніви щодо напруги на лінії, вимог до відстані або безпечної роботи поблизу ліній електропередач, зверніться до SMUD.

Робоча розмітка кордону

Шокуючий факт:
Для дотримання необхідної відстані від ліній електропередач можна використовувати стрічку, знаки або барикади. Зробіть бар'єри достатньо мобільними, щоб їх можна було легко змінювати відповідно до змін у роботі.

Для операторів обладнання видимість обмежена .Під час роботи з вантажопідйомним обладнанням часто важко оцінити відстань від нього до повітряних ліній електропередач. Певні погодні умови та яскраве або тьмяне освітлення можуть ще більше погіршити видимість.

Споттер допомагає вам триматися подалі від повітряних ліній. Хтось на землі має набагато кращий огляд ліній електропередач поблизу вас. Ви повинні працювати зі спеціальним спостерігачем на землі, чиє єдине завдання - стежити за вашим обладнанням і переконатися, що ви перебуваєте на безпечній відстані від ліній електропередач та інших небезпек.

Оператори кранів та вишок повинні підтримувати постійний зв'язок зі спеціальним спостерігачем, щоб дотримуватися вимог щодо відстані до ліній електропередач. Переконайтеся, що ваш наглядач не виконує подвійну роботу, одночасно спостерігаючи за вантажем і направляючи його.

Спеціальний спостерігач на землі повинен стежити за тим, щоб ваше обладнання знаходилося подалі від ліній електропередач.

Шокуючий факт:
Будівельники на Мангеттені можуть не боятися контакту з повітряними лініями електропередач. Десятиліття тому судовий наказ вимагав, щоб усі лінії електропередач були під землею з міркувань безпеки. З тих пір багато інших великих міських районів наслідували цей приклад.

Під час переміщення вантажу ви наражаєтеся на ризик ураження електричним струмом. Якщо кран або інша техніка, яку ви керуєте, зачепить повітряну лінію електропередач, електричний струм може пройти по тросу, який ви тримаєте в руках, і пройти крізь вас. У разі контакту з лінією електропередач найбільшій небезпеці ураження електричним струмом піддаються працівники, які знаходяться на землі.

Не намагайтеся керувати вантажем і спостерігати за ним одночасно. Призначте спостерігача, єдине завдання якого - стежити за тим, щоб обладнання не потрапляло під лінії електропередач. Ефективне споттінгування вимагає повної уваги людини.

Під час переміщення вантажу візьміть з собою спостерігача, який зможе попередити вас, якщо обладнання опиниться занадто близько до ліній електропередач. Від цього може залежати ваше життя.

Направляюче навантаження для робітника

Шокуючий факт:
Робітник був уражений електричним струмом, коли тягнув дротяний канат, прикріплений до троса крана. Кабіна крана знаходилася на відстані близько 11 футів від лінії електропередач напругою 7 200 вольт. Кранівник нахилив стрілу крана і трос у бік потерпілого, і імпульс крана, що розгойдувався, очевидно, спричинив контакт троса крана з лінією електропередач.

Тримайте транспортні засоби подалі від ліній. Довгобазові самоскиди, бетононасосні установки та інше висотне обладнання можуть контактувати з повітряними лініями електропередач. Переконайтеся, що ви знаєте необхідні безпечні робочі відстані та запобіжні заходи для всіх ліній електропередач на вашому робочому майданчику, а також дотримуйтеся всіх позначених меж безпеки. Працюйте зі спеціальним контролером для дотримання вимог щодо вільного доступу до ліній.

Будьте обережні з драбинами та довгими ручними інструментами. Переносьте драбини, малярні валики, водостоки та інші довгі предмети так, щоб вони були паралельні землі. Коли прийшов час їх використовувати, піднімайте та опускайте їх обережно, щоб не зачепити лінії електропередач.

Регулюйте драбини та інструменти з обережністю. Перш ніж регулювати подовжувальні драбини, малярні валики або інші довгі інструменти, додайте свій власний зріст і переконайтеся, що загальна висота залишатиметься на безпечній відстані щонайменше 10 футів від повітряних ліній напругою 50 кВ або менше. Зі збільшенням напруги відстані також збільшуються. Проконсультуйтеся з місцевою енергетичною компанією та правилами OSHA на сайті www.osha.gov щодо конкретних вимог до безпечних відстаней.

Переносьте довге обладнання паралельно землі та ретельно налаштовуйте інструменти, щоб дотримуватися необхідної безпечної відстані від ліній електропередач.

look up live tall long equip2

Шокуючий факт:
Піднімаючись по одноярусній або приставній драбині, ніколи не слід стояти вище третьої сходинки від верху драбини або вище точки, де драбина торкається стіни або виступу.

Тримайтеся подалі від ліній електропередач:

  • Визначте лінії електропередач на ділянці та ознайомте всіх працівників з їхнім розташуванням.
  • Зберігайте колісне зрошувальне обладнання на відстані не менше 100 футів від ліній електропередач, а зрошувальні труби - на відстані не менше 10 футів від ліній електропередач напругою до 50 кВ. (Вища напруга вимагає більших відстаней).
  • Встановлюючи надземні зрошувальні системи, тримайте труби горизонтально, щоб помилково не підняти їх у лінії.

Відрегулюйте розпилення, щоб уникнути небезпеки ураження струмом. Потоки води зі зрошувальної системи повинні розбиватися на краплі, а не текти суцільним безперервним потоком. Безперервний потік води, який контактує з лінією електропередач, може провести електричний струм і спричинити небезпечне ураження електричним струмом.

Тримайте зрошувальну трубу на відстані не менше 10 футів від ліній електропередач напругою до 50 кВ. Більш високі напруги вимагають більших відстаней.

Система зрошення

Шокуючий факт:
Багато фермерських господарств не мають ліній електропередач, що проходять над полями, але вони обов'язково присутні в зонах зберігання обладнання та зерна. При транспортуванні іригаційного обладнання переконайтеся, що шляхи між складами та полями є безпечними.

Тримайтеся подалі від обірваних ліній:

  • Навіть якщо вони не дзижчать, не іскрять і не "танцюють", обірвані лінії можуть бути небезпечними.
  • Якщо ви побачите його, обережно відійдіть від лінії і всього, чого вона торкається. Попросіть інших людей, які перебувають поруч, зробити те саме .
  • Телефонуйте 911 та SMUD за номером 1-888-456-7583, щоб повідомити про лінію.
  • Обриви ліній електропередач найчастіше трапляються після штормів та сильного вітру. Якщо ви перебуваєте на вулиці після шторму, будьте уважні до ліній, які можуть бути приховані потоками або стоячою водою.

Не тікайте від обірваної лінії. Правильна техніка відходу від обірваної лінії електропередач - відходити дрібними кроками, тримаючи ноги близько один до одного і весь час на землі, або відстрибувати на двох ногах, тримаючи обидві ступні разом. Боріться з бажанням бігти і застерігайте інших не бігти. Це пов'язано з тим, що коли дріт під напругою торкається землі, електричний струм проходить крізь землю в усіх напрямках. Напруга зменшується в міру того, як вона рухається від центру, де дріт під напругою торкається землі. Якщо ви біжите або робите великі кроки, ви збільшуєте ймовірність того, що електричний струм може ввійти в одну ногу і вийти з іншої, і вас може вдарити струмом .

Якщо лінію обірвано поруч з вами, відійдіть від неї дрібними кроками або відстрибніть на двох ногах, щоб не отримати удар струмом. Попередьте інших робити те саме.

Шокуючий факт:
Це міф, що гумові шини забезпечують ізоляційний захист від обриву лінії електропередач, коли ви перебуваєте всередині автомобіля. Більшість шин насправді містять сталеві боковини та ремені. Тож саме метал навколо автомобіля і в шинах проводить електрику від лінії електропередач у землю і забезпечує вашу безпеку - якщо ви залишаєтеся в машині.

Тримайтеся подалі. Тримайтеся подалі від людей та предметів, які контактують з лінією електропередач. Телефонуйте 911 та SMUD за номером 1-888-456-7583. Не намагайтеся врятувати потерпілого. Не підходьте, доки енергетики не запевнять вас, що електропостачання вимкнено .

Захистіть себе. Якщо ви доторкнетеся до людини, яка перебуває під напругою, вас теж може вдарити струмом. Ви також можете отримати удар струмом, якщо доторкнетеся до обладнання або транспортного засобу, в якому перебуває ця людина, або до інструменту, який вона тримає в руках. Знову ж таки, найкраще триматися подалі і покликати на допомогу.

Якщо хтось випадково доторкнувся до лінії електропередач, негайно зателефонуйте 911 та SMUD. Не намагайтеся допомогти потерпілому, доки не переконаєтеся, що електропостачання вимкнено.

Постраждалий від контакту з лінією електропередач

Шокуючий факт:
Людині властиво хотіти допомогти тому, хто постраждав. Але коли йдеться про лінію електропередач, ви не можете допомогти, не наражаючи себе на небезпеку. Не намагайтеся використовувати непровідні мотузки або інструменти, щоб відштовхнути постраждалого від електричного струму від лінії електропередач - напруга на лінії електропередач може бути достатньо сильною, щоб проходити через непровідні предмети.

Якщо безпосередньої небезпеки немає, зробіть такі кроки:

  • Залишайтеся на обладнанні.
  • Скажіть іншим триматися подалі.
  • Нехай хтось негайно зателефонує 911 та SMUD.

Якщо пожежа або інша неминуча небезпека змушує вас їхати:

  • Не торкайтеся обладнання та землі одночасно.
  • Стрибайте чітко і приземляйтеся, поставивши ноги разом.
  • Пересувайтеся дрібними кроками, тримаючи ноги близько один до одного і весь час на землі, або стрибайте на двох ногах, тримаючи обидві ступні разом.

Якщо ваше обладнання доторкнулося до лінії електропередач, залишайтеся на обладнанні, скажіть іншим триматися подалі, і попросіть когось негайно зателефонувати 911 та SMUD.

Обладнання потрапляє на лінію електропередач

Шокуючий факт:
Навіть після того, як ви стрибнули з обладнання, на якому знаходиться лінія електропередач, небезпека може не минутися. Електрика може поширюватися по землі в усіх напрямках від будь-якої лінії, що впала. Напруга падає в міру віддалення від точки дотику. Однак, якщо ви доторкнетеся до високовольтної та низьковольтної зони одночасно (що може статися, якщо ви робите великі кроки або біжите), електричний струм може пройти вгору по одній нозі і вниз по іншій, і вас може вдарити струмом. Ось чому вам слід відходити від лінії електропередач дрібними кроками, тримаючи ноги близько одна до одної і весь час на землі, або відстрибувати на двох ногах, тримаючи обидві ноги разом.

перевірте домашні лінії електропередач